فرماندار مرند: بحران کم آبی و مواد مخدر در منطقه جدی است/ بحران بیکاری با همت مردم مرند حل شدنی است

به گزارش یاشیل وطن، فرماندار ویژه شهرستان مرند در آیین آغاز سالتحصیلی جدید در شهرستان مرند در مدرسه نمونه کوثر در سخنانی ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و آغاز سالتحصیلی جدید گفت: رزمندگان اسلام دین خود را ادا کردند و اینک نوبت مسئولان است که دین خود را به اسلام و ملت غیور و رهبری انقلاب ادا نمایند.

DSC_0286

مهندس تقی کرمی اظهار کرد: این که روز اول مهر است باید اذعان نمود که متاسفانه حدود ۷۰ درصد مدارس شهرستان مرند قابل استفاده برای تحصیل نیستند و هرآن احتمال خطر وجود دارد ولی عزم جدی آغاز شده است تا بتوانیم در مرحله  اول این رقم را به ۵۰ درصد برسانیم.

وی افزود: با حضور روز افزون خیرین عزیز و همکاری مسئولین مرند به کارگاه مدرسه سازی تبدیل میشود بطوری که امروز پنجمین مدرسه خیرساز در روستای ملایوسف مرند به هزینه یک میلیارد تومان داری شش کلاس با انواع امکانات کلنگ زنی میشود و بزودی یک مدرسه دیگر ۱۲ کلاسه در مرند توسط یک خیر دیگر کلنگ زنی خواهد شد و با عنایت خداوند متعال بزودی جشنواره خیرین مدرسه ساز در مرند برگزار خواهد شد.

فرماندار مرند در ادامه با اشاره به سوال مهر رئیس جمهور از دانش آموزان گفت: یقیناً پساتحریم به منزله اتمام دشمنی استکبار نیست و بالاخص جنگ نرم همچنان ادامه دارد و مادامیکه ملت غیور ایران بر ارزشها و اصول خویش پایبند باشند دشمنی ها ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه گفت: در ایران و بویژه در آذربایجان بحران کم آبی بسیار مهم است و فرهنگ استفاده صحیح از آب و صرفه جویی باید در کنار آموزش علم در مدارس ترویج گردد بطوریکه در خود شهرستان مرند در حال حاضر ۱۲ روستا با تانکر آبرسانی میشود.

DSC_0295

کرمی همچنین به خطر ترویج روز افزون مواد مخدر در کشور اشاره کرد و گفت: بحث اعتیاد و ترویج مواد مخدر از راهکارهای جنگ نرم دشمن علیه ملت ایران است و متاسفانه زمانی یک معتاد را با انگشت نشان میدادند اما امروز آمار بسیار نگران کننده است.

وی با اشاره به اعیتاد حدود ۷۰ درصد زندانیان استان آذربایجانشرقی گفت: فرد معتاد هرگز نمی تواند در مسیر کسب علم، تولیدو اقتصاد و فرهنگ گام بردارد و با توجه به آمار موجود باید زنگ بحران مواد مخدر به صدا درآید.

معاون استاندار و فرماندار ویژه مرند بحران دیگر منطقه را بحران بیکاری عنوان کرد و گفت: این بحران در مرند فقط بدست مرندی ها حل خواهد شد و یقیناً کسی دیگر برای حل این مشکل کاری اساسی نخواهد کرد.

کرمی تصریح کرد: وضع مالی مردم مرند در مقایسه با سایر شهرستانهای استان خوب است و افزایش روز افزون شعبات بانکها دلیل این مدعاست و متاسفانه مردم مرند بجای اینکه پول خود را وارد چرخه تولید کنند تمایل دارند اغلب پول خود را در بانگ نگهدارند.

وی افزود: همت مردم مرند یقینا میتواند کمر بحران بیکاری منطقه را بشکند و در این راستا باید از فرصت و راهکار مشاغل خانگی نیز بهره جست.

ختم خبر/

3 نظر

  1. ممنون از زحمات فرماندار وشهردار بومیمان/امیدواریم وعده هایی چون منطقه ویژه والحاق به منطقه ازاد وتله کابین وپارکینگ طبقاتی وبیمارستان جدید وگمرک مرند و… در حدحرف باقی نماند!

  2. آقای مهندس کرمی معاونت محترم استاندار سلام برای جلوگیری از بیکاری و اعتیاد نیاز است با ایچاد شغل امید به زندگی در مردم ترویج شود اخداث کارخانجات تولیدی در کوتاه مدت مشکل بنظر میرسد پیشنهاد می شود با برنامه ریزی منسجم با نظر کارشناسان خبره برنامه ریزی شود تا به روستاها توجه ویژه شود از مهاجرت روستائیان جلوگیری بعمل آید در روستاها با تکنولوژی جدید و استفاده از آب قطره ای وزمین آماده نسبت به تولیدات کشاورزی اقدام گردد بعنوان نمونه روستای دیزج علیای مرند زمین کافی ذارد آب دارد مدیریت نیست اسفالت راه اصلی روستا خراب است کتابخاه -سالن ورزشی پارک بازی کودک نیست

  3. اقای فرماندار در رایطه با حل معضل بیکاری چه خبر از وعده احداث الیاف شیشه ای وناحیه ۲صنعتی مرند وزنوز وکارخانه فولاد ونیروگاه برق در ضمن طبق وعده قراربود اول مهر خ ایستگاه بازگشایی شود وطبق گفته شهردار در،دفاع مقدس قرار بود ادامه ۵۵متری وپل قیام به سرانجام رسیده وخبری از دروازه قران منعکس شود چه خبر؟پیگیری میکنید؟