پر بازدید ها
ساعت

مطالب مشابه

One Comment

 1. 1

  همشهری

  کد خبر: ۲۸۱۷۸
  استانی
  تاریخ انتشار : ۰۸:۰۰:۲۱ // ۰۵-۰۷-۱۳۹۴
  نماینده مردم مرند در مجلس خبرداد
  دانشکده فنی و مهندسی مرند دارای ردیف اعتبار مستقل شد
  نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس گفت: دانشکده فنی و مهندسی مرند دارای ردیف اعتبار مستقل در برنامه بودجه کشور شد.
  دانشکده فنی و مهندسی مرند دارای ردیف اعتبار مستقل شد

  به گزارش تبریز بیدار، محمد حسن‌نژاد امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به اینکه دانشکده فنی و مهندسی مرند بیش از ۱۸ سال است از زمان آغاز به کارش گذشته ولی به علت وابسته بودن به دانشگاه تبریز ردیف اعتبار مستقلی نداشته است.
  وی گفت: سال‌هاست از طریق دانشگاه تبریز اعتبارات به آن تخصیص می‌یافت و از طرفی به علت استیجاری بودن ساختمان و کمبود امکانات رفاهی، دانشجویان با مشکلاتی مواجه بودند که در جلسه کمسیون تلفیق برنامه معاونت راهبردی و نظارت ریاست جمهور با حضور دبیر وزارت علوم در مجلس این امر مطرح شد و مورد تایید ردیف اعتبار مستقل قرار گرفت.
  حسن‌نژاد تصریح کرد: ساختمان دانشکده فنی و مهندسی مرند در زمینی به وسعت ۶ هزار و ۵۰۰ متر در پنج طبقه فقط ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که این امر به علت عدم اختصاص اعتبارات راکد مانده بود اما با ایجاد ردیف اعتبار مستقل شاهد تسریع در احداث و ایجاد یک دانشگاه مستقل در شهرستان مرند خواهیم بود.
  نماینده مردم مرند و جلفا در ادامه از تصویب پنج رشته در دانشگاه آزاد مرند و جلفا همچنین سه رشته در دانشگاه آزاد هادی‌شهر با موافقت وزارت علوم خبر داد.
  وی گفت: با توجه به قرار گرفتن شهرستان‌های مرند و جلفا در منطقه مرزی و هم مرزی با کشورهای آسیای میانه به دلیل این ویژگی‌ها شاه‌رگ اتصال اروپا و آسیا به حساب می‌آید که نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتری در بخش آموزشی و علوم تحقیقاتی همچنین راه‌اندازی دانشگاه‌های بین‌اللملی و جذب دانشجو دارد و بر این اساس خواستار توجه بیشتر مسئولان در بخش آموزش عالی و پژوهشی هستیم.

نظرات بسته شده اند

Designed by ** »» musavi «« ** © Copyright 2016, All Rights Reserved