امتیاز بهره‌برداری شهرداری مرند از کاروانسرای عباسی لغو شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی از لغو واگذاری کاروان‌سرای تاریخی عباسی به شهرداری مرند خبر داد.

yam1

به گزارش یاشیل وطن، فرزین حق‌پرست عصر امروز در جلسه کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان اظهار داشت: سال گذشته در راستای واگذاری بناها و اماکن تاریخی از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، شهرداری مرند در مزایده مربوطه شرکت و توانست برنده این مزایده مهم  باشد اما اینک پس از گذشت حدود یک‌سال به علت اتمام مهلت لازم برای آماده سازی این مکان و برخی مشکلات مرتبط با شهرداری مرند این واگذاری لغو گردید.

وی افزود: آذرماه ۹۳ طی مراسمی و با برگزاری مزایده، بهره برداری از این کاروانسرا به مدت ۲۰ سال به شهرداری مرند واگذار گردید اما با این شرایط این کاروانسرا باید مجدداً به مزایده سپرده شود که نیازمند زمان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به درخواست‌ها جهت کاوشگری در قلعه تاریخی مرند گفت: اولاً مجوز کاوش صرفاً باید از طرف پژوهشگاه میراث فرهنگی صادر شود و در ثانی چنین کاوش‌های بزرگی جزء اولویت‌های اعتباری و اضطراری نیستند و در حال حاضر ممکن نمی‌باشد.

کاروانسرای عباسی منطقه پیام مرند در جاده ابریشم واقع شده و یکی از زیباترین کاروانسراهای ایران بشمار می‌رود، قدمت این بنای تاریخی به دوره ایلخانی باز می‌گردد.

ختم خبر/

4 نظر

  1. ازقبل هم مشخص بود با این مدیر ومسئولان شعاری!

  2. واقعا چه ظلمی در حق مرندی ها می شود انشاالله با کمک فرماندار محترم همه مشکلات حل شود

  3. از بحث وبررسی چیزی عاید مردم نمیشود چه تصمیماتی گرفته شد با حضور این ……………. در رابطه با قدیمی ترین شهر استان در رابطه با احداث هتل وروستاهای گردشگری وموزه واداره میراث فرهنگی به معنای واقعی وکاوش اثار باستانی وحمام قاضی ومساجد جامع وبازار وتپه باستانی و… مردم منتظر اخبار خوبی از موارد بالا هستند نه بحث چرا برای مراغه وشهرشان سراب واهر اعتبار است برای مرند نه؟!سوالی شد

  4. با سلام/دیگر تصمیمات وصحبتهای جلسه چه بود وخیری از این مدیر ………….به مرندی ها رسید یا نه؟
    ــــــــــ
    یاشیل وطن: مورد قابل عرضی نداریم. بیشتر تاریخ مرند مرور شد