امام جمعه مرند: هرکس در مقابل رهبری نظام بایستد مطرود خواهد بود حتی اگر عمامه به سر باشد

امام جمعه شهرستان مرند در مراسم جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) و گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی گفت: بی شک هرکس در مقابل رهبری نظام بایستد مطرود خواهد بود حتی اگر عمامه به سر باشد. 

امام جمعه

به گزارش یاشیل وطن، حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده در این مراسم که صبح امروز در حسینیه امام (ره) شهر مرند برگزار شد ضمن تبریک مناسبتهای روز گفت: تقارن ۹ دی و هفته وحدت بسیار مبارک می باشد و امروز روز بصیرت، وحدت و پیوند با ولایت است.

وی اظهار کرد: ۹ دی بعنوان یک روز بزرگ و ماندگار در تاریخ اسلام و انقلاب اسلامی ثبت گردید و تاکیدات مقام معظم رهبری جهت زنده نگهداشتن یاد این روز باید مود توجه قرار گیرد چراکه اگر هدایت رهبری معظم ( دامت برکاته) و بصیرت و فهم ملت نبود قطعاً پیشامدهای غیرقابل جبران برای کشور پیش می آمد.

امام جمعه مرند افزود: پس از انتخابات ۸۸، فتنه ای با رمز تقلب در انتخابات آغاز و کشور به مدت ۸ ماه دچار برخی گرفتاری ها و خسارات مادی و معنوی گردید و رفته رفته شعار ” انتخابات بهانه است؛ اصل نظام نشانه است” و اهداف اصلی مشهود گردید.

وی گفت: زمینه ساز این فتنه آنهایی بودند که زمانی در کنار انقلاب و بنیانگذار این انقلاب بودند و تاریخ به یاد دارد که در زمان حضرت علی (ع) آنهایی که حافظ قرآن و پینه در پیشانی و جانباز جبهه اسلام بودند نیز فتنه کردند و با حمایت مادی معاویه و حمایت فکری عمروعاص در مقابل آن امام عزیز ایستادند.

حجت الاسلام نعمت زاده تصریح کرد: مطمئنا آنهایی که عمداً یا سهواً برنامه های دشمن را اجرا کنند و به ضرر اسلام قدم بردارند و مکتب ولایت را تضییع نمایند حتی از قاتلین اهل بیت (ع) نیز بدترند.

Capture

سخنران مراسم گرامیداشت ۹ دی مرند خاطر نشان کرد: در سال ۸۸ با طراحی و حمایت های خارجی، برخی قدرت طلبان و اسیران مقام در داخل کشور کار را به جایی رساندند که دشمن سعی کرد برنامه ها و بحران هایی که امروز در سوریه و عراق مشاهده میشود را در ایران پیاده کنند اما وقتی تیرشان به سنگ خورد سراغ حامیان این انقلاب رفتند و چنین جنایتهایی را انجام میدهند.

امام جمعه مرند ادامه داد: برخی معترضین به نتایج انتخابات ۸۸ علی رغم شفاف سازی های نهادهای ذیربط و توصیه های رهبر معظم انقلاب قانع نشدند و زمینه ساز خسارات فراوان شدند و برای ملت و کشور اسباب زحمت و برای خود اسباب خواری را فراهم کردند.

وی افزود: وقتی مردم دیدند که کشور و انقلاب در خطر است و آنهایی که زمانی در رکاب انقلاب بودند حاضر به دوری جستن از این فتنه نیستند، به پا خواستند و ابتدا در ۸ دی ماه ملت غیور آذربایجان آن حماسه را آفریدند و فردای آن روز در ۹ دی کل کشور فریاد مرگبر فتنه گر سر دادند و حماسه ای بی بدیل خلق کردند.

نعمت زاده گفت: فتنه گران باعث شدند دشمن جهت صدمه زدن به انقلاب امیدوار شود و باج بخواهد و حلقه تحریم ها را تنگ تر نماید و حتی سرمایه گذاران زیادی از حضور در ایران منصرف شوند و چهره برخی نهادها تخریب شود.

۶۷۸

وی تصریح کرد: ملت ایران در ۹ دی ماه ۸۸ تیر خلاص را به فتنه گران و اربابان آنها زدند و اعلام کردند که هر کس در مقابل استقلال منافع ایران اسلامی و ولایت بایستد محکوم به رفتن به زباله دان تاریخ است.

حجت الاسلام نعمت زاده به تلاش های دشمنانه استکبار از اول انقلاب اشاره کرد و گفت: پس از رحلت امام خمینی (ره) عده ای فکر کردند که کشتی انقلاب دچار مشکل و توقف خواهد شد و نظام به خطر خواهد افتاد اما این نظام به راه خود ادامه داد و همان مسیر با مدیریت امام خامنه ای خمینی دیگر پیموده شد.

امام جمعه مرند با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: دشمن همیشه دنبال روزنه نفوذ بوده است و لذا این انتخابات بسیار مهم است و ثبت نام زیاد افراد برای نمایندگی مجلس نیز قابل تامل است اما مطمئنا قانون و نهادهای نظارتی نقش و تاثیر خود را به خوبی نشان خواهند داد و بی شک هرکس در مقابل رهبری نظام بایستد مطرود خواهد بود حتی اگر عمامه به سر باشد.

وی یاد و خاطره شهدای مدافع حرم بالاخض سومین شهید مدافع حرم از شهرستان مرند، شهید روح اله طالبی را گرامی داشت و گفت: این شهدای مدافع حرم چنین مظلومانه تکه تکه میشوند تا در داخل کشورمان در مقابل چشمان مادران سر از تن فرزندان جدا نکنند.

Capture.JPG444

ختم خبر/