گلایه دهیار روستای « اویندین» از بسته بودن راه روستا و پاسخ رئیس اداره راه مرند

به گزارش یاشیل وطن، دهیار روستای اویندین شهریتان مرند، در گفتگو با خبرنگار ما گفت:  پس از حدود ۱۰ روز بعلت بارش برف بیش از یک متر که گاها در برخی نقاط به ۳ متر نیز میرسد، راه روستایی اویندین هنوز باز نشده و مدرسه نیز تعطیل است و دو معلم روستا هنوز نتوانسته اند به روستا بیایند.

download (5)

علیزاده افزود: ۱۶ دانش آموز در این روستا تحصیل می کنند و در این مدت متاسفانه فرصت تحصیل و آموزش را از دست داده اند.

وی با ذکر این نکته که این روستا از جمله روستاهای مرند است که از نعمت گاز برخوردار نیست، گفت: خوشبختانه در این مدت اتفاق خاصی در روستا نیافته است اما اگر یکی از اهالی دچار مشکل و بیماری گردد مطمئنا نگرانی پیش می آید.

دهیار اویندین تصریح کرد: از مسولین ذیربط بالاخص بخشداری و اداره راه درخواست داریم در این خصوص تدبیر کنند.

در همین حال یاشیل وطن طی تماس تلفنی با رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان مرند موضوع را پیگیری نمود.

مهندس شفیع پور در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در چند روز گذشته یکدستگاه بولدوزر مختص برای این مسیر در نظر گرفته ایم و راه نیز باز شد اما کولاک شدید مجدد راه را در برخی نقاط مخصوصا منطقه ” مهار” بسته است.

وی افزود: این جاده صعب العبور است  و چندین روستا در این مسر وجود دارند و بلدوزر این اداره در صورتیکه از شدت کولاک کاهش یابد مجددا برای بازگشایی مسیر وارد عمل خواهد شد و البته بنا داریم از صبح شنبه مجددا عملیات بازگشایی مسیر آغاز شود.

شفیع پور ادامه داد: همکاران بنده انصافا در این مدت  خیلی تلاش کرده اند و راه روستاهای دهستان بناب نیز پس از چند روز باز شده است.

گفتنی است روستای ” اویندین” از توابع دهستان هرزندات شرقی بخش مرکزی شهرستان مرند در فاصله حدود ۷۷ کیلومتری شهر مرند واقع شده و حدود ۲۵۰ نفر جمعیت دارد.

ختم خبر/

Capture.JPGتتت