راهیابی عکاس مرندی به هشتمین نمایشگاه بین المللی هنرهای تجسمی فجر

غلامرضا قاسمی
به گزارش یاشیل وطن، در هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر ۹۲۳۰ اثر ارسال شده از سوی ۴۹۱۵ هنرمند داخلی و ۴۰ کشور جهان؛ ۳۷۸ اثر از ۳۳۰ هنرمند را برای مرحله دوم انتخاب آثار جشنواره، برگزیده شدند.
شورای هنری این دوره از جشنواره طی جلسات مختلف با ارزیابی نسخه تصویری آثار از جهت غنای مفهومی و شاخصه های تکنیکی و مبتنی بر گفتمان و مؤلفه های هنر معاصر، آثار را گزینش نمودند و ۳۷۸ اثر را برای مرحله دوم که از روی اصل آثار ارزیابی صورت خواهد گرفت، انتخاب کردند.
در نهایت از ۳۷۸ اثر راه یافته به مرحله دوم هشتمین جشنواره تجسمی فجر ۲۰۳ اثر به هشتمین نمایشگاه بین المللی تجسمی راه یافتند. http://ivafestival.ir/ViewContent.aspx?PageID=57

لازم به ذکر است اثر غلامرضا قاسمی هنرمند عکاس شهرستان مرند در میان ۲۰۳ اثر برتر در نمایشگاه بین المللی هنرهای تجسمی فجر به نمایش در خواهد آمد و طبق آئینامه جشنواره :
۱ . به هر یک از هنرمندانی که آثارشان در جشنواره انتخاب می شود، مبلغ ۵ میلیون ریال پرداخت می شود.
۲ . از میان هنرمندانی که آثارشان به نمایش در آمده، توسط یک گروه داوری مرکب از داوران ایرانی و بین المللی، ۲۲ هنرمند برگزیده شده و به هر یک، تندیس طوبای زرین، لوح افتخار و مبلغ ۵۰ میلیون ریال جایزه نقدی اعطا می شود.
۳ . به تمام هنرمندان راه یافته به نمایشگاه، گواهی شرکت و کتاب جشنواره اعطا خواهد شد.
۴ . تمامی هنرمندان منتخب ایرانی به عضویت صندوق حمایت از هنرمندان و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر در خواهند آمد.
۵ . هنرمندان برگزیده ایرانی که فاقد درجه هنری می باشند، برای دریافت درجه هنری، به شورای ارزشیابی هنرمندان کشور معرفی می شوند.
۶ . هنرمندان برگزیده ایرانی، برای سفر مطالعاتی به “سیته دزار فرانسه” معرفی می شوند.

ختم خبر/

Capture.JPGتتت