چکیده اخبار مهم کشور

⭕️ اخبار روز کشور در آیینه یاشیل وطن::

? یارانه فروردین ماه پنجشنبه واریز شد
شصت و دومین یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی ،ساعت ۲۴ پنجشنبه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

? توانمندی ‌ایران به‌حدی است که دشمنان حساب کار خود را کرده‌اند
نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توانمندی جمهوری اسلامی ایران به‌حدی است که دشمنان حساب کار خود را کرده‌اند، گفت: دشمن می‌داند که تمام توانمندی‌های ما در زمینه دفاعی است و اهل جنگ و تجاوز و لشکرکشی به جایی نیستیم.

? اختلال در دسترسی به «تلگرام»
دسترسی به شبکه اجتماعی تلگرام از صبح پنجشنبه با اختلال روبه‌رو شده و کاربران مناطق خاورمیانه، شمال آفریقا و اروپا نتوانستند از این شبکه اجتماعی استفاده کنند.

? رئیس ستاد انتخابات کشور:
رقابت شدید ۱۳۶ نامزد ‌برای ۶۸ کرسی مجلس/ شورای نگهبان برگزاری کامل انتخابات الکترونیکی مجلس را نپذیرفت/ تخلفات انتخاباتی بسیار کم بود.

? آمادگی ایران برای تبدیل شدن به کانون تجهیزات پزشکی اروپا در خاورمیانه
رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی با اشاره به اینکه طی دو سال گذشته ۴۰ میلیون یورو مراوده اقتصادی با هلند در زمینه سی تی اسکن، MRI، سونوگرافی و اکو کاردیوگرافی صورت پذیرفته است، از آمادگی برای تبدیل ایران به کانون تجهیزات پزشکی اروپا در منطقه خبر داد.

? مصمم به انجام حج مطلوب و عزتمندانه هستیم
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تأکید کرد: ما مصمم به انجام حجی مطلوب، عزتمندانه و بر پایه تفاهم و همکاری دو کشور با یکدیگر هستیم.

? آژیر قرمز برای بیماران که دولت به صدا درآورد
نخستین ماه سال ۹۵ روزهای پایانی خود را سپری می‌کند ولی هنوز تعرفه‌های پزشکی ۹۵ از طرف شورای عالی بیمه و هیئت وزیران اعلام نشده است، موضوعی که صاحب‌نظران سلامت به‌نوعی کوتاهی دولت می‌دانند زیرا این تأخیر باعث افزایش زیرمیزی و رنج بیشتر بیماران می‌شود.

?حضور در اقیانوس اطلس برنامه‌ نیروی دریایی در سال ۹۵
فرمانده نیروی دریایی ارتش از برنامه‌ریزی این نیرو برای حضور در اقیانوس اطلس با تصویب فرماندهی معظم کل قوا در سال ۹۵ خبر داد.

◀️ لینک عضویت در یاشیل وطن:
@yashilvatan_ir