برگزاری نشست هم اندیشی شهردار مرند با رییس نظام مهندسی شهرستان مرند

به گزارش یاشیل وطن به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری مرند ، روز شنبه مورخه اول خرداد ماه ۹۵، رییس سازمان نظام مهندسی مرند و کارشناسان نظام مهندسی و شهرداری مرند با حضور در دفتر شهردار با مهندس حسین زاده شهردار مرند دیدار کردند.

در این دیدار که جمعی از کارشناسان و مشاوران ارشد سازمان مهندسی و شهرداری مرند نیز حضور داشتند، موضوع خدمات مهندسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

حسین زاده ، شهردار مرند در این دیدار ضمن تأکید بر نظارت نظام مهندسی و ناظرین شهرداری در ساخت و سازهای مختلف شهری، گفت: با توجه به اینکه هنوز طرح تفصیلی جدید شهر مرند ابلاغ نگردیده است برخی از کاربریها در چند سال گذشته غیر اصولی بوده و نیاز به بازنگری دارد و در این راستا خواستار تعامل و ارتباط نزدیک نظام مهندسی و شهرداری گردید.

photo_2016-05-22_12-23-18

شهردار مرند ضمن تشکر و قدر دانی از حضور هیات رئیسه دفتر نظام مهندسی، چنین عنوان نمودند که مهندسان نباید خود را از مجموعه شهرداری جدا بدانند. ایشان ضمن بیان اینکه در بین مهندسان تخصص و توانمندی های متعددی وجود دارد به جهت استفاده از نظرات و تخصص ایشان خواستار تشکیل جلسات کاری به صورت دائمی، بین شهرداری و نظام مهندسی شدند.

شهردار مرند بدهی های قبلی و کمی درآمد را از مشکلات عمده شهرداری جهت ارائه خدمات عمرانی به مردم عنوان نموده ولی اظهار امیدواری کردند در صورتیکه بتوان از پتانسیل های فراوان موجود در شهر بهره برداری نمود با یاری خدا، امکان ارائه خدمات فراهم خواهد شد.

شهردار مرند با تاکید بر عزم راسخ شهرداری مرند در برخورد با تخلفات ساختمانی، خاطرنشان کرد: رویکرد شهرداری بر آن است تا با عاملان ساخت و سازهای غیرمجاز برخورد جدی شود تا توسعه شهری در این شهرستان به نحو مطلوبی ادامه یابد.

وی در خاتمه بر وضعیت ساخت و سازها و مسائل فنی مربوطه، همکاری بین شهرداری، نظام مهندسی را ضروری خوانده و بر افزایش نظارت و ارائه آگاهی های عمومی به مردم تاکید کردند.

photo_2016-05-22_12-49-29

مهندس آخوندی رییس نظام مهندسی شهرستان مرند نیز در ادامه ، از توجه شهردار مرند و ، مسئولین واحدهای مربوطه شهرداری قدردانی نمود.

وی با اشاره به آسیب های مربوط بر کاهش کیفیت خدمات مهندسی، از شهرداری مرند دعوت کرد تا با معرفی کارشناسان حوزه مدیریت شهری مرند و برگزاری جلسات مشترک با کارشناسان سازمان نسبت به یافتن راه کارهای مناسب اقدام نمایند که این پیشنهاد مورد توافق قرار گرفت.

مهندس آخوندی نقش تاثیر گذار شهرداری را در عرصه ساخت و ساز نقشی حساس عنوان کرد و افزود: تعامل و ارتباط شهرداری و نظام مهندسی در خصوص مسایل مربوطه از جمله رعایت نکات اصولی در امر ساخت و ساز ، اجتناب نا پذیر بوده و خوشحالیم که این امر فی مابین این دو اداره به نحو احسن ایجاد شده است.

رییس نظام مهندسی مرند با اشاره به لزوم کنترل ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح شهر گفت: میبایست طوری برنامه ریزی شود تا در خصوص املاک متقاضیان ، از اعضای نظام مهندسی که عضو سازمان میباشند حتما استفاده شود تا موارد و نکات قابل تامل نیز به مهندسین ارائه گردد تا مشکلاتی برای شهرداری در جریان تهیه نقشه بوجود نیاید.

این جلسه در پایان با اظهار نظر سایر اعضای جلسه و ارائه پیشنهادات و راهکار ها همراه بود که در نهایت بعد از ۲ ساعت به پایان رسید.