شهردار مرند: ۹۰ درصد اتوبوس های شهری مرند فرسوده و در شان شهروندان عزیز نیست

download

به گزارش یاشیل وطن، شهردار مرند در جلسه ساماندهی ناوگان اتوبوس رانی شهر مرند با اشاره به اینکه برای ساماندهی و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی در شهر هیچ گونه محدویتی را نداریم گفت : در حال حاضر با توجه به حجم سنگین ترافیک شهری در امر تردد شهروندان با استفاده از خودرو های شخصی و کم حجم بودن خیابانها و عدم وجود پارکینگهای مناسبت و فرسوده بودن بیشتر اتوبوسهای واگذار شده به بخش خصوصی در شان و ارایه خدمات  مناسب به شهروندان نمی باشد .

رسول حسین زاده در ادامه افزود باتوجه به اینکه ۹۰ در صد اتوبوسهای موجود در شهر مرند فرسوده و از خدمات دهی مناسب  برخوردار نمی باشند خاطر نشان کرد ، در همین راستا  برای ارایه خدمات مناسب در جهت حمل و نقل مسافر به شهروندان تعداد ۵ دستگاه اتوبوس  توسط سازمان اتوبوسرانی شهرداری مرند نوسازی شده و برای فرهنگ سازی استفاده از اتوبوس  از خرید  ۱۰ دستگاه اتوبوس جدید و مدرن و  به روز و مدیل باس با مشارکت بخش خصوصی منطقه آزاد ارس  در امسال خبر داد .

شهردار مرند در خاتمه اظهار داشت :امیدوارم با همکاری و حمایت شهرداری، معاونت عمرانی استانداری و هیات مدیره اتوبوسرانی انزلی تا پایان امسال، شاهد اتفاقات خوبی در اتوبوسرانی مرند باشیم.

  گفتنی است در ابتدای این جلسه ،مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مرند با ارایه گرارشی از عمکرد این سازمان گفت : در حال حاضر اتو بوسرانی مرند دارای ۳۵ دستگاه اتوبوس است که از این تعداد ۳۰دستگاه  متعلق به بخش خصوصی و مابقی دولتی هستند  افزود تعداد ۷ دستگاه کاملا از رده خارج شده و فعالیت انجام نمی دهد با  حمایت های فرماندار محترم و شهردار پر تلاش برای تحقق این طرح گفت‌وگوهایی را در پیش گرفته‌ایم.  با استفاده از تسهیلات بانکی کم بهره  خودروهای مدیل باس و اتوبوس به تعداد ۱۵ دستگاه وارد ناوگان حمل نقل شهری و روستایی شود.

بهرام عاقلی درباره ساماندهی و  تبلیغات  بدنه اتوبوس ها نیز گفت : تا پیش از این تعامل مناسبی برای طراحی تبلیغات از سوی پیمانکاران با سازمان اتوبوسرانی وجود نداشت. در نظر داریم تا سازمان مستقیما در این حوزه وارد عمل شود که سه مورد بازسازی و تبلیغات نیز انجام شده است .

وی اجرایی نمودن  استفاده از کارت الکترونیک به جای بلیت موضوع دیگری است که در برنامه کاری سال ۹۵ پیش بینی شده است  ذکر کرد .

براساس این گزارش در این جلسه سه دستگاه اتوبوس که بعلت فرسوده بودن از رده خارج شده فروش وواگذاری اتوبوسهای که به بخش خصوصی واگذارشده ضمن اولویت دادن به صاحبان اتوبوسها با در نظر گرفتن مفاد قانونی؛  از دیگر تصمیمات این جلسه بود  .

یک نظر

  1. الها توکل دا