ذخیره سازی ۱۰۰۰ تن مرغ منجمد و ۱۵۰۰ تن برنج برای ماه مبارک مضان در آذربایجان شرقی

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از ذخیره سازی یک هزار تن مرغ منجمد و ۱۰۳ تن گوشت قرمز برای تأمین نیاز بازار خبر داد و گفت: بیش از ۹۶۰ تن شکر و ۱۵۰۰ تن برنج برای استفاده در طرح ضیافت ذخیره سازی شده است.

۱۳۹۵۰۳۰۹۱۷۴۰۳۲۶۳۳۷۷۹۷۴۱۴

یاشیل وطن: اکبر فتحی عصر امروز در جلسه کمیسیون تنظیم بازار آذربایجان شرقی، با تاکید بر اینکه از لحاظ تولید و عرضه گوشت مرغ در ماه رمضان نگرانی وجود ندارد، اظهارداشت: به اندازه کافی ذخیره‌سازی لازم صورت گرفته و مردم از این جنبه نگران نباشند.

وی با اشاره به صف‌های تشکیل یافته برای خرید مرغ در سال‌های گذشته، افزود: فرهنگ و الگوی مصرف مردم نسبت به سال‌های گذشته تغییر یافته و مردم فقط در حد نیاز خود خریداری می‌کنند.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، با تاکید بر اینکه تلاش می‌کنیم دغدغه‌ای در اقلام اساسی برای مردم در ایام ماه مبارک رمضان به وجود نیاید، گفت: تمامی متولیان تولید تا عرضه محصولات غذایی، در این زمینه تمهیدات لازم را اندیشیده‌اند و نیازهای بازار در این زمینه تأمین می‌شود.

فتحی با اشاره به توزیع مرغ منجمد با خودروهای یخچالدار، در مواقع لزوم، با تاکید بر اینکه این نوع توزیع نباید باعث شود که کیفیت را فدای سرعت عمل کنیم، ابراز داشت: باید شبکه‌های توزیع مرغ منجمد با خودروی یخچالدار، ضمن حفظ کیفیت مرغ، مجوز سازمان دامپزشکی را دریافت کند.

وی از ذخیره سازی یک هزار تن مرغ منجمد و ۱۰۳ تن گوشت قرمز برای تأمین نیاز بازار خبر داد و گفت: بیش از ۹۶۰ تن شکر و ۱۵۰۰ تن برنج برای استفاده در طرح ضیافت ذخیره سازی شده است و در ماه مبارک رمضان برای تنظیم بازار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ختم خبر/