عید فطری بارانی در انتظار آذربایجانشرقی

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های اداره کل هواشناسی استان، در روز عید فطر تغییرات جوی فعالیت خود را شروع کرده و آخر هفته‌ای بارانی را برای مردم استان رقم خواهد زد.

به گزارش یاشیل وطن، محمد اشجعی با اعلام این مطلب اظهار کرد: با توجه به نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، نفوذ و فعالیت‌های سامانه بارشی از روز چهارشنبه ۱۶ تیر  مصادف با عید فطر شروع شده و تا روز یکشنبه ۲۰ تیر ادامه خواهد داشت که این سامانه در ساعات بعد از ظهر و شب باعث افزایش ابر، وزش باد “گاهی نسبتا شدید” و رگبار پراکنده شده و با کاهش نسبی هوا همراه خواهد بود.

وی ادامه داد: فعالیت‌های این سامانه تا پایان هفته به بارش‌های پراکنده و بخصوص در نواحی شمالی استان منجر شده و همچنین شاخه اصلی سامانه نیز در روزهای شنبه و یکشنبه بوده که پیش‌بینی می‌شود تغییرات جوی در این روزها شدید بوده و احتمال بارش تگرگ، آب‌گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن نیز وجود دارد.

اشجعی در خصوص اطلاعات جوی ۲۴ ساعته گذشته بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، جلفا و عجب‌شیر با ۳۴ درجه جزو گرم‌ترین شهرستان‌های استان و سراب و ورزقان نیز با ۹ درجه جزو خنک‌ترین شهرستان‌ها بوده‌اند.
ختم خبر/