چند خبر از آذربایجانشرقی/ ۲۳ مرداد

یاشیل وطن: چند خبر بصورت خلاصه از استان آذربایجانشرقی:

🔹رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی، نرخ بیکاری فعلی استان را ۷.۸ درصد عنوان کرد و گفت: در زمینه نرخ تورم، باید اعلام کنیم که تورم آذربایجان شرقی ۲ درصد از میانگین کشوری بالاتر است.

🔹استاندار آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه تا انتخابات ریاست جمهوری تغییراتی در سطح فرمانداران نداریم، گفت: به جز تغییرات ضروری و اورژانسی تغییر دیگری نداریم.

🔹رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه تا امروز بیش از ۳۸۵ هزار تن گندوم به صورت تضمینی خریداری شده است، گفت: قیمت این میزان گندم، ۴۹۱ میلیارد تومان بوده که تاکنون یک درصد از آن پرداخت شده است.

🔹صبح روز شنبه دختری ۲۴ ساله در روگذر ‌آبرسان تبریز قصد خودکشی داشت که با تلاش مردم و نیروهای امدادی از مرگ نجات یافت.

🔹شبستری خیابانی معاون استاندار آذربایجانشرقی گفت: دولت گذشته در حق برخی از پروژه‌های مهم استان، جفا کرده است، در دولت اصلاحات، وضعیت آذربایجان‌شرقی از لحاظ شاخص‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و … بسیار خوب بوده و همیشه رتبه‌های اول تا چهار را داشت .

🔹علی جعفری آذر، مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی می گوید: تک فرزندی از نمودهای عینی پیری جمعیت در آذربایجان شرقی است که می تواند به تغییر ساختارهای فرهنگی و اجتماعی در استان به ویژه تبریز مرکز آن منجر شود .

✅ یاشیل وطن؛کانال به روز آذربایجان ⬇️
https://telegram.me/joinchat/BehvPDvYaR0hVacYeF_S1A