پر بازدید ها
ساعت

مطالب مشابه

2 Comments

 1. 2

  همشهری

  وهمچنین چه خبر از پد هلی کوپتر نزدیک اتاق بحران وهمچنین از ساختمان بحران چه خبر؟!

 2. 1

  همشهری

  [Forwarded from h Rajabi]
  به گزارش آناج، علی جنتی، روز یکشنبه در آیین دیدار از دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در مراغه به مناسبت روز خبرنگار با اشاره به اینکه این بیمارستان جایگزین بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی شهید بهشتی این شهرستان می شود، افزود: هم اکنون به دنبال تصویب احداث این طرح در سازمان مدیریت کشور هستیم.
  وی با بیان اینکه با اخذ این مجوز، ۲۴۰ تخت به سرانه تخت های بیمارستانی مراغه افزوده می شود، گفت: این طرح در راستای برنامه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در برنامه ششم توسعه اجرا می شود.
  جنتی، ادامه داد: هم اکنون سرانه تخت های بیمارستانی این شهرستان هفت دهم برای هر هزار نفر بوده که شاخص این سرانه در کشور ۱٫۷ تخت برای هر هزار نفر است.
  سرپرست دانشکده علوم پزشکی، خدمات درمانی آموزشی مراغه، با اشاره به اینکه هم اکنون احداث بیمارستان آموزشی و پزشکی (ابن سینای ۱۰۰ تختخوابی) در حال انجام است، یادآوری کرد: با تامین اعتبارهای مورد نیاز این طرح در سال ۹۵ به بهره برداری می رسد.
  جنتی، افزود: با بهره برداری از این بیمارستان و همچنین دو بیمارستان ۶۴ تختخوابی و بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی بخش خصوصی، سرانه تخت های بیمارستانی مراغه از هفت دهم به ۱٫۲ افزایش می یابد.
  وی گفت: بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی نیازمند سه هکتار زمین و ۳۲ هزار متر مربع زیر بنا بوده و به دلیل اینکه ۱۱۰ تخت آن از ظرفیت بیمارستان شهید بهشتی است، ۲۴۰ تخت به سرانه بیمارستانی مراغه افزوده می شود.
  جنتی، کمبود فضای بیمارستانی مراغه را عامل کمبود پزشکان متخصص در برخی رشته ها عنوان کرد و افزود: سیاست این دانشکده هم اکنون علاوه بر افزایش سرانه تخت، ایجاد زیرساخت ها برای استقرار پزشکان متخصص در این شهرستان است.
  سرپرست دانشکده علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی مراغه یادآوری کرد: این تخصص ها شامل عمل جراحی های باز قلبی، آنژیوگرافی، شیمی درمانی و رادیوتراپی بوده که تخصص های مربوط به عمل های باز قلب و شیمی درمانی با بهره برداری از بیمارستان سینا تامین می شود.
  جنتی، از موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ارتقای بیمارستان سینا به بیمارستان آموزش و پزشکی خبر داد و افزود: ساخت این بیمارستان با ظرفیت اسمی ۱۶۰ تخت آغاز شده و امکانات ۶۰ تخت آن در زیرساخت ها لحاظ نشده که مقرر شده بعد از بهره برداری از ساختمان فعلی یک بیمارستان الحاقی با ۶۰ تخت در این محل احداث شود.
  شهرستان مراغه هم اکنون ۲۳۴ تخت بیمارستانی فعال شامل ۱۱۰ تخت در بیمارستان شهید بهشتی و ۱۲۴ تخت در بیمارستان امیرالمومنین (ع) دارد.
  وجود بیمارستان های شهید بهشتی، امیرالمومنین و بیمارستان در حال احداث سینا با مجموع ۳۳۴ تخت بیمارستانی، این شهرستان را به قطب خدمات درمانی در جنوب استان تبدیل می کند.
  مراغه با حدود ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۴۷ کیلومتری جنوب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.از بیمارستان شهرک ولیعصر مرند چه خبر؟!

نظرات بسته شده اند

Designed by ** »» musavi «« ** © Copyright 2016, All Rights Reserved