چهارمین جشنواره انار و اولین جشنواره برداشت انجیر در مرکز نوردوز ارس برگزار شد

به گزارش یاشیل وطن، چهارمین جشنواره انار و اولین جشنواره برداشت انجیر در مرکز نوردوز ارس با حضور مردم و مسئولین برگزار شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در این جشنواره عنوان کرد: منطقه آزاد ارس با وجود نیازهای اصلی برای توسعه صنعت کشاورزی و موقعیت جغرافیایی منحصربه‌فرد، ظرفیت تصاحب بازار کشاورزی روسیه را دارد.

محسن خادم عرب باغی در این آئین با تأکید بر لزوم نهادینه‌سازی علوم کشاورزی نوین، گفت: برای حضور در صحنه رقابت اقتصادی در عرصه کشاورزی و تصاحب بازارهای بزرگی همچون روسیه، باید استانداردهای بین‌المللی کاشت، داشت و برداشت رعایت شود.

وی افزود: معضل اصلی محصولات کشاورزی ایران تولید به روش‌های سنتی و نبود زیرساخت‌های حمل و نقل مدرن است.

عرباغی با بیان اینکه آب و هوای مناسب، خاک حاصلخیز و آب فراوان نیازهای اصلی صنعت کشاورزی است، گفت: نیازهای اصلی صنعت کشاورزی در این منطقه وجود دارد و باید با راه‌اندازی صنایع تبدیلی و ایجاد ارزش افزوده، گام‌های موثری برای توسعه و رونق این صنعت برداشته شود.

بر اساس این گزارش، چهارمین جشنواره انار و اولین جشنواره برداشت انجیر در مرکز نوردوز منطقه آزاد ارس با مشارکت سازمان منطقه آزاد ارس و سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد. شهرستان جلفا دارای ۲۰۰ هکتار باغات انار و ۳۷ هکتار باغ های انجیر است.

photo_2016-09-12_10-17-04

ختم خبر/