فرماندار مرند خبر داد: رتبه نخست نیروی انتظامی شهرستان مرند در کشف سرقت

یاشیل وطن: معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند گفت: علی رغم کاهش آمار وقوع جرائم مخصوصا سرقت در شهرستان مرند، هنوز میزان وقوع جرائم نسبت به شهرستانهای دیگر استان آذربایجانشرقی مطلوب نیست.
۶۵
مهندس تقی کرمی اظهار کرد: کاهش وقوع سرقت انحصارا‍ً در حیطه نیروی انتظامی نیست بلکه سایر نهادها و دستگاههای اجرایی نیز باید همکاری کنند.
وی افزود: سهل انگاری شهروندان در حفاظت از اموال و اتخاذ تدابیر لازم نیز نقش بسیار مهمی در پیشگیری از امر وقوع سرقت دارد.
فرماندار مرند با اشاره به اینکه شهرستان مرند در کشف جرائم در بین شهرستان های استان رتبه نخست را دارد گفت: مرند در استان رتبه دوم وقوع سرقت را دارد اما در بحث کشف سرقت و جرائم رتبه نخست را دارد که باید برای کاهش وقوع جرائم از جمله سرقت اقدامات بیشتری مخصوصا توسط دستگاههای ذیربط انجام شود.
کرمی ادامه داد: برای مثال یکی از ادارات دخیل در امر وقوع سرقت شرکت توزیع برق می باشد که با تامین روشنایی در معابر بالاخص معابر تنگ و حاشیه ای میتواند وسوسه سارقین را کاهش دهد.
در ادامه این جلسه سرهنگ طاحونی فرمانده انتظامی شهرستان مرند گزارشی از وضعیت وقوع سرقت در این شهرستان ارائه کرد.
وی گفت: طبق مصوبه استانداری مقرر است جلسه کمیسیون پیشگیری از سرقت بصورت ماهیانه برگزار گردد تا با همفکری و تعامل دستگاههای ذیربط بالاخص فرمانداری برای کاهش و وقوع سرقت زمینه سازی گردد.
طاحونی افزود: شهرستان مرند تا امروز در مقایسه با سال قبل حدود ۳۵ درصد کاهش وقوع سرقت و ۷۹ درصد افزایش کشف سرقت داشته است.
فرمانده انتظامی مرند با اشاره به وظایف فوریتهای پلیس ۱۱۰ گفت: از اول سال جاری تا کنون حدود ۲۳۵۰۰ بار تلفن فورتهای ۱۱۰ مرند به صدا درآمده که از این میزان ۶۵۴۰ مورد عملیاتی بوده و اقدامات لازم انجام شده است.
وی افزود: در بحث نیروی انسانی و تجهیزات کمبودهایی وجود دارد که گاها باعث تاخیر در رسیدن به سر صحنه میگردد.
سرهنگ طاحونی تصریح کرد: دهیاران نقش مهمی در کاهش وقوع جرائم در روستاها دارند و امیداوریم با همکاری بخشداران مرند جلسات توجیهی در این زمینه برای دهیاران روستاهای مرند  برگزار گردد.
در انتهای این جلسه از تعدادی از عواملین نیروی انتظامی که در بحث کشفیات و جلوگیری از سرقت تلاش نموده اند با اهدا لوحی از طرف معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند تقدیر شد .
۳
انتهای پیام/

2 نظر

 1. جنابان با این خبرها به خودتان ننازید این جور خبرها نه تنها خوشحال کننده نیستند بلکه ناراحت کننده هم هستند.
  ببینید استان ها و شهرهای دیگه تو چه چیزهایی رتبه نخست و دوم رو دارند اونوقت مرند تو چه زمینه ای واقعا متاسفم!. این جور موارد نه تنها افتخار آمیز نیستند بلکه تاسف بار هم هستند.
  همیشه فقط یک طرف مساله رو بررسی می کنند و یک طرفه قضاوت می کنند به جای این حرف ها برن ببینند ریشه و عامل اصلی این اعمال از کجا نشات می گیره.
  در مرند این همه بیکار وجود داره به جای اینکه مسولان بشینند و چاره ای به حل مشکل این مساله بیندیشند همیشه به فکر جیب خودشان هستند.
  متاسفانه یه جای چاره اندیشی برای این جور مسائل همیشه منتظر هستند تا جرمی اتفاق بیافته تا بعد وارد عمل بشوند اینطوری درست نیست، باید پیشگیری کرد از این مسائل

 2. سلام .
  خبر واقعا خیلی عالی بود و قابل تقدیر و سپاس از عوامل و پرسنل ساعی و تلاشگر ناجا ؛ اما ای کاش اصل خبر را فرماندهی محترم ناجا – مرند اعلام می کردند تا …..
  ممنونم .
  ـــــــــــــ
  یاشیل وطن: سلام/ تشکر از عنایت شما/ هر دو مسئول محترم اعلام کردند.